✨ Sınırlı süre için 600 e-kontör ve +3 ay Hediye!

E-Fatura ve E-Arşiv Fatura

Pratik başvuru süreci ile e-faturaya geçişini kolayca yapın. Daha kolay, hızlı ve ekonomik e-fatura, e-arşiv uygulamasına sahip olun.

 

Kolay ve Hızlı Fatura

Maliyet avantajı sağlayın ve operasyonel yükünüzü azaltın. Kağıt, postalama ve mutabakat gibi işlemlere son verin.

Kargo Masrafına Son

e-Fatura ve e-Arşiv sayesinde kağıt fatura kargolama işlemine son verir. Kargo maliyet olmasın.

Faturanızı anında iletin

e-Fatura olarak oluşturduğunuz faturalar anında müşterinize ulaşır. Faturalarınızın kargoda kaybolmasın.

Tahsil Edin

e-Fatura online tahsilat ile müşterinizin kredi kartından ister tek çekim ister taksitli hemen tahsil edebilisiniz.

Gelen Fatura Entegrasyonu

Size gelen e-faturaları tek tıkla alış faturası olarak kaydedin, zamandan tasarruf yapın, hataları ortadan kaldırın.

Uygun Fiyat

Hesaplı e-kontör fiyatlarıyla e-Fatura ve e-Arşiv maliyetinizi azaltın. 0,30 TL'den başlayan fiyatlar ile kullanın.

600 e-fatura Kontör

HEDİYE!

Ücretsiz e-Fatura Geçişi

e-fatura geçerek zamandan kazanın ve maliyetlerinizi azaltın.

Ekonomik e-fatura kontörleri hemen keşfedin.

1 yıllık aboneliklerde 600 e-kontör ve
+3 ay kullanım hediye!15 gün Ücretsiz Deneyin

Sıkça Sorulan Sorular

Eğer fatura gönderdiğiniz müşteriniz e-fatura mükellefi ise oluşan belge "e-Fatura", e-fatura mükellefi değilse "e-Arşiv Fatura" olarak isimlendirilir. Fatura oluşturma anında sistem vergi numarası üzerinden sorgulama yaparak, e-Fatura veya e-Arşiv Fatura seçimini otomatik olarak yapar.

E-fatura başvurusu yapabilmek için öncelikle mali mühür gereklidir. Şahıs firmanız var ise e-imza ile de başvuru yapabilirsiniz. Hesapbilir platformu üzerinden e-fatura başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonrasında entegratör firmadan 1-2 gün içinde gelen e-posta ile aktivasyon işlemleri tamamlanır. Son olarak size iletilen hesap bilgilerini Hesapbilir paneline tanımlayarak e-fatura kullanmaya başlayabilirsiniz. Mevcut entegratörünüzü değiştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Temel e-Fatura iptali GİB’de bulunan "E-Fatura İptal Portalı" yapılmaktadır. Ticari e-Fatura iptali için alıcı 8 gün içerisinde faturayı rededebilir. e-Arşiv Fatura ise Hesapbilir platformu üzerinden kolayca yapılabilir.

İsteğe bağlı e-faturaya geçiş yapan firmaların e-deftere geçmeleri zorunlu değildir. Ancak 2018-2019 yılı cirosu 5 milyon TL’yi aşan ve 1 Temmuz 2020'de e-fatura ve e-arşiv sistemine geçen firmaların 1 Ocak 2021 tarihinde e-deftere geçiş yapmaları zorunludur. Bununla birlikte cirosu 5 milyon TL’nin altında olan ve e-fatura kullanmayan firmalar da e-deftere isteğe bağlı geçiş yapabilir.

Alış ve satışlardan sonra oluşturulan satış faturaları ve size gelen alış faturalarını ön muhasebe yazılımına girerek hangi müşteriye veya tedarikçiye ne kadarlık bir ödeme veya tahsilat yapılacağını takip edersiniz. Ayrıca carilerinize mevcut ticari durumunuzu cari hesap ekstresi paylaşarak takip edebilirsiniz.

Yapacağınız hızlı ve kolay e-fatura geçişi sonrasında, Hesapbilir platformu üzerinden normal fatura keser gibi e-Fatura veya e-Arşiv Fatura oluşturabilirsiniz.

GİB tarafından yayınlanan tebliğe göre, 2020 yılında cirosu 5 milyon TL’yi aşan firmaların 1 Temmuz 2021'de e-fatura ve e-arşiv faturaya geçmeleri zorunludur. Diğer işletmeler için e-Fatura geçişi isteğe bağlıdır.

2019 veya 2020 cirosu 5 milyon TL ve üzeri olan şirketlerin 1 Temmuz 2021'den itibaren e-fatura kullanması zorunlu tutulurken, zorunluluk kapsamı dışında olan ve gönüllü geçiş yapmak isteyen firmalar yılın herhangi bir zamanında e-faturaya geçiş yapabilirler.